MOTO SOBÓTKI 2014


 

W dniach 20-22 czerwca 2014 odbyły się Moto Sobótki 2014 przy kompleksie schronu kolejowego w Stępinie, których organizatorami było Strzyżowskie Stowarzyszenie Moto Strzyżów. Na miejscu imprezy była prowadzona zbiórka na rzecz Dawida Śledziony z Różanki, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe.
 Mimo braku słońca i złej aurze pogodowej oraz innych imprez motocyklowych organizowanych w tych samych dniach
udało się zebrać 2115 zł na rehabilitacje i leczenie Dawida.
Imprezę podkręcały świetne koncerty różnych zespołów, każdy znalazł coś dla siebie ;] W imieniu Moto Strzyżów dziękujemy wszystkim sponsorom którzy przyłączyli się do tej akcji jak również współorganizatorom : Wójtowi Gminy Frysztak, GOK Frysztak oraz GOSIR Frysztak. Takie inicjatywy są wyraźnym dowodem na to, że da się i warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Świadczą również o czynnym zaangażowaniu motocyklistów w pomoc potrzebującym.
 
MOTO SOBÓTKI 2013


To już kolejny cykliczny zlot MOTO SOBÓTKI 2013 który odbył się w dniach 21-23 czerwca pod kompleksem schronu kolejowego w Stępinie.
Na uczestników czekało wiele atrakcji : konkurencje, koncerty oraz stoiska z akcesoriami motocyklowymi oraz dobre jedzenie :)
Od godz 14:23 w piątek na park maszyn przybywało różnorodnych motocykli od ścigaczy po chopery.
Dobry klimat przy świetnej pogodzie zapewniały koncerty na ktorych wystąpili : Heven z Czudca, The Reason z Leska oraz zespół Rosarian. Koncerty trwały do białego rana :)
W tym roku Moto Strzyżów zbierało pieniądze dla 18-letniego Pawła Motyki z Glinika Górnego, który jest chory na dziecięce porażenie mózgowe i spastryczne porażenie cztero kończynowe. Występuje u niego również padaczka lekooporna jak również wymaga kamienia pozajelitowego.
W sobotę o godz 12:30 na zlotowiczów czekała przejażdzka po okolicach. Po powrocie odbyły się konkurencje: Przeciąganie liny połaczone z biegiem do piwa udział brali mężczyźni jak i 2 odważne kobiety :) oraz jedzenie krakersów na czas po czym gwizdanie do mikrofonu.
Nie zabrakło również palenia gumy przez uczestników którzy chcieli pokazać moc swoich motocykli.
Po wielkich emocjach podczas konkurencji na scenie zawitali : Falling Rocks ze Strzyżowa następnie The Stufferz również ze Strzyżowa oraz wyczekiwana przez wszystkich gwiazda wieczoru ALCOHOLICA.
Wrażenia niezapomniane, wspaniali ludzie oraz miejsce.
Takie inicjatywy pokazują że również i motocykliści sa zaangażowani w pomoc innym.

W imieniu Moto Strzyżów dziękujemy wszystkim sponsorom którzy przyłaczyli się do tej akcji
jak również współorganizatorom : Wójtowi Gminy Frysztak, GOK Frysztak oraz GOSIR Frysztak.
 KONCERT 1 GRUDNIA 2012

DOM STRAŻAKA CIESZYNA


W sobotę 1 grudnia 2012 odbył się  Koncert na którym zbieraliśmy nakrętki na rehabilitacje Marysi Lasota.
Koncert rozpoczął zespół Falling Focks ze Strzyżowa, następnie wystąpili Guitar Force z Rzeszowa podgrzali atmosfere, fani szaleli na parkiecie.  W między czasie przy wejściu przybywało worków z nakrętkami. Koncert zakończył zespół Tug Boat ze świetnym wokalem Marcina Czarneckiego. Perkusista  Leszek Ochałek dziękował wszystkim, którzy przybyli na koncert i wsparli tak szczytny cel. Dziękował także ogarnizatorom za świetną impreze oraz wspaniały klimat.
 Do akcji przyłaczyły się także : Szkoła Podstawowa w Cieszynie, Szkoła Podstawowa w Lubli oraz Szkoła Podstawowa w Krępnej. Wspólnie uzbieraliśmy 10 worków nakrętek.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Frysztak za udostępnienie sali w Domu Strażaka w Cieszynie, szkołom za pomoc w zbiórce nakrętek oraz wszystkim, którzy z chęcia przyłaczyli się do akcji aby pomóc Marysi.

 


  MOTO SCHRON 2012

 

W dniach 15-16 września 2012 odbyło się zakończenie sezonu motcyklowego Moto Schron 2012.

Jest to druga edycja tej imprezy. W czasie dwudniowej imprezy  na terenie schronu kolejowego przewinęło się ponad 300 motocyklistów, którzy zawitali pod bunkier do Stępiny aby uczestniczyć w Moto Schron.


Podczas tegorocznej edycji na imprezie były zbierane plastikowe nakrętki na rehabilitacje Marysi Lasota, została zebrana duża ilość nakrętek, za co dziękujemy wszystkim, którzy przyłaczyli się do tej akcji.


Pogoda robiła nam na złość ale mimo wszystko poradziliśmy sobie z nią ;]

W sobote od godz 13:02 rozpoczął się zjazd motocykli . Po południu na scenie  zabrzmiała muzyka. Fantastyczny klimat dla przybyłych gości stworzyły zespoły: The Handrails,  Falling Rocks, Burek! Dobry Pies, Raining Blunts.


W niedziele o godz. 13.00 odbyła się parada do Strzyżowa oraz przejazd przez tunel w Żarnowej.

Następnie po powrocie odbywały się konkurencje tj. bieg farmera, konkurencja z beczką, najstarszy motocykl. Swoją obecnościa oraz pokazem trickingu zaszczyciła nas Grupa Massive oraz Dominik Czech (aka de Man) Około godz. 17 odbyło się rozdanie nagród oraz zakończenie imprezy.

 

 
 

MOTO SOBÓTKI 2012

 

W dniach 22-24 czerwca odbył się Zlot Charytatywny Moto Sobotki 2012 w Stępinie. Organizatorem było Strzyżowskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Moto Strzyżów”.


W tym roku Motosobótki odbyły się w zupełnie nowym, choć większości dobrze znanym miejscu – na terenie Schronu Kolejowego w Stępinie. Miejsce historyczne, a jednocześnie ciekawe i klimatyczne. Choć piątek powitał nas rzęsistym, wieczorną atmosferę podgrzewały zespoły: Hornblend, Vermillion, Heven, Bose of Bottom oraz gwiazda wieczoru Maska. Zgodnie z tradycją zlotu Moto sobótki po 21 został rozpalono Ogień Kupały. W sobotę od rana z godziny na godzinę przybywało motocykli, a w parku maszyn zapełniały się kolejne alejki. Przed południem odbyła się parada motocykli przez Stępinę, wyciąg narciarski Gogołów oraz Frysztak po czym uczestnicy wrócili na teren zlotu.


Grupa ASG - SPAS Strzyżow wykonała pokaz– odbijanie zakładnika z rąk terrorystów. Członkowie grupy przygotowali też strzelnicę, gdzie każdy uczestnik mógł pod okiem instruktora postrzelać z broni typu ASG. Konkurencje z nagrodami np. głośny wydech, toczenie beczki motocyklem, oraz utrzymanie się jak najdłużej na beczce bez dotykania ziemi nogami, oraz bieg na nartach 3 osobowych oraz demolka samochodu to- tylko niektóre z atrakcji zlotowych. Ponadto organizatorzy zapewnili zaplecze gastronomiczne, sanitarne oraz stoiska wystawowo-handlowe z gadżetami i akcesoriami nie tylko motocyklowymi. Było też wiele atrakcji dla dzieci jak na przykład quady, dmuchana zjeżdżalniaoraz kucyki.


 Tak jak w piątek, pod wieczór rozpalono Tradycyjne ognisko „na Jana”, a bezpośrednio przed koncertami odbyła się żywiołowa licytacja kilku przedmiotów. Na aukcje trafił motocykl wykonany ze szkła, w całości ręcznie przez Marcina Szczyptę, motocykl wykuty ze stali, a także dwa fotoobrazy na płótnie autorstwa Michała Kuta.


Na scenie pojawiły się zespoły Halling Rocks, New Gepard, dobrze znany strzyżowski bluesowy band Mahloyka, Scream Maker z niesamowitym wokalem Sebastiana Stodolaka oraz wyczekiwana gwiazda wieczoru Totentanz z Tarnowa.


 Na zlocie pojawiło się ponad 500 motocykli oraz kilka tysięcy odwiedzających.

Współorganizatorami tegorocznych Moto Sobótek był: Wójt Gminy Frysztak oraz GOK Frysztak, patronat objęły nowiny24.pl , radio Eska oraz Starosta Strzyżowski.


Takie inicjatywy są wyraźnym dowodem na to, że da się i że warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Świadczą również o czynnym zaangażowaniu motocyklistów w pomoc potrzebującym. W imieniu Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, współorganizatorom i odwiedzającym zlot za pomoc, wsparcie. Dochód ze zlotu będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu Gabrysi z Kozłówka chorej na raka kręgosłupa oraz Moniki z Zarzecza cierpiącej na zwiotczenie mięśni. Mamy nadzieję, że przekazane pieniądze pomogą dziewczynkom szybko powrócić do zdrowia.

 
    " KONCERT CHARYTATYWNY CIESZYNA"

 

Jest to już drugi taki koncert charytatywny. Pieniadzę zebrane na pierwszym koncercie były przeznaczone na leczenie i rechabilitacje kolegi motocyklisty Roberta Majewskiego zwanego Maja, który uległ wypadkowi w 2007 roku.

W tym roku 24.03.2012 odbył się również koncer charytatywny na rzecz 2 dziewczynek : Gabrysi z Kozłówka, która ma raka kręgosłupa oraz Moniki z Zarzecza, która ma zwiotczenie mięśni. Zebraliśmy ponad 400 zł.

Na koncercie wszystkim towarzyszył motocyklowy klimat,  dobra muzyka, która zapewniły 4 zespoły : New Gephard, Bluesgang, Hornblend oraz Vermillion.

Kontynuacja zbiórki bedzie na tegorocznych MOTO SOBÓTKACH.

 
                             

                             "MOTO SOBÓTKI"

To już druga edycja imprezy motocyklowej odbywającej się w miejscowości Strzyżów w województwie podkarpackim. Impreza zlokalizowana zostanie pod stokiem narciarskim, w miejscu, które najlepiej nadaje się na taką imprezę. Malownicze okolice, bezpieczne miejsce, bez ruchu drogi głównej i zasięgu telefonu. "Moto Sobótki" zapewniają wspaniałą imprezę i wypoczynek dla swych uczestników. 


Impreza ta jest organizowana przez Strzyżowskie Stowarzyszenie Motocyklowe "Moto Strzyżów" i Dom Kultury Sokół w Strzyżowie. Pierwsza impreza odbyła się w Żarnowej podczas Rekonstrukcji Bitwy o Żarnowskie Mosty. Impreza przyciągnęła uwagę około kilku tysięcy widzów. Rok temu zostały zorganizowane dwie imprezy motocyklowe. Pierwsza, w maju w Warzycach pod nazwą "Moto Biwak" a druga na terenie tegorocznej imprezy pod nazwą "Biesiada Motocyklistów". Ubiegłoroczna edycja "Moto Sobótek" była zorganizowana dla szczytnego celu pomocy finansowej koledze motocykliście, który odniósł ciężkie obrażenia ciała podczas wypadku na motocyklu. 

W tym roku będziemy zbierać pieniądze dla Marysi z Zawadki na wózek rehabilitacyjny i Patrycji z Łętowni na sprzęt edukacyjny dla osób niewidomych. 

Na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji. Od piątku będą koncerty kapel rockowych, bluesowych itp. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie MONSTRUM z Rzeszowa. Oprócz tego uczestnicy będą mieli do dyspozycji zaplecze gastronomiczne, sanitarne oraz stoiska wystawowo-handlowe z gadżetami i akcesoriami motocyklowymi. Na sobotę przewidzieliśmy konkursy ze świetnymi nagrodami. By wszyscy mogli się dobrze bawić organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo motocykli, które będą zamknięte w specjalnie przygotowanym, ogrodzonym i strzeżonym parkingu. Dla osób lubiących adrenalinę i jeżdżących na crossach lub quadach będzie udostępniony obszar stoku narciarskiego (jeżeli pozwoli pogoda). Jako atrakcja będzie podstawiony samochód do wyluzwania się motocyklistów (kasacja samochodu przy użyciu np. kiju baseballowego) W sprzedaży będą gadżety (koszulki, znaczki) z logiem imprez, dzięki którym "Moto Sobótki" zostaną w pamięci uczestników na dłuższy czas. 

 Kontakt

Cieszyna 13
38-125 Stępina
NIP: 819-165-81-56
Regon: 180697719
Prezes: 606-528-058
V-ce Prezes: 512-614-769
e-mail: motostrzyzow@interia.pl

Konto nr:
BGŻ 29 2030 0045 1110 0000 0256 5330   
Pozostali sponsorzy